Yıkılıp yok olacağımızı beklediler

Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, "Ayağını uzatıp yatarak sendikacılık yaptığını zannedenler türlü dedikodu ve iftiralarla yok oluşumuzu beklerken, sizin sarf ettiğiniz emek, döktüğünüz alın teri Gaziantep Sağlık Sen adını daha da özelleştirdi, malum sendika mevcut üye sayısını koruyamazken fark atmanızı ve farkındalığınızı dostlarımızda, düşmanlarımızda gördü" dedi.

Yıkılıp yok olacağımızı beklediler

Gaziantep'te sağlık kolunda hizmet veren sendikaların üye sayısı belirlendi. Gaziantep Sağlık Sen Şubesi üye sayısını  4 bin 355'e çıkarttı.

Konu hakkında açıklama yapan başkan Arayıcı, şunları söyledi: "Yaşadığımız onca badireye rağmen hizmetkarlığını üstlendiğimiz bu vazifeden alnımızın akıyla çıkmış olmanın, Türkiye'de sendikal mücadelenin bir başka boyutu ile örnek şube olarak parlamanın, bu kutlu yürüyüşte birlik olarak hareketin ne kadar önemli olduğunu göstermiş olmanın kıvanç ve onurunu yaşamaktayım. Öyle ki burada ifade edeceğim hiçbir cümlenin hislerimi tam olarak yansıtabileceğini sanmıyorum. 12 yıllık sendikal hayatımda kazandığımız onca zafere, elde etmiş olduğumuz onca başarıya rağmen hiç bu kadar duygulandığımı, onurlandığımı anımsamıyorum" dedi.

- Yıkılıp yok olacağımızı beklediler

Başkan Arayıcı, "Bu yıl ülkemiz için olduğu gibi bizler içinde zor, çetrefilli bir süreçti. Sizin de çok iyi bilginiz gibi, Sendikal anlamda yaşanan zorluklar bizim şubemiz için kat be kat arttı. Vatandaş olarak bile tahammül edemediğim olayların bir parçası gibi lanse edilmem sizleri derinden üzdüğü kadar hasımlarımızı ve çekemeyenlerimizi bir o kadar mutlu ettiğini gördüm. Ülkesine milletine derin bir aşkla bağlı olan şahsım için tevekkülle dua ettim. Bu süreçte katlanmakta zorlandığım üzüntülerime sizlerin inancı, gayreti, dava aşkı ilaç oldu. Gördüm ki sizlerin bir 'değerler dünyanız' var ve siz bu uğurda her türlü mücadeleyi yürütürsünüz. Yaşadığımız elim olaylar sürecinde yıkılıp yok olacağımızı bekleyenler, bundan pirim yapacağına inananlar,  sizlerin sayesinde şaha kalkmış bir şube gördüler.

Samimiyet ve gayretiniz Sağlık Sen Gaziantep Şubesi 3 bin 758, Gaziantep Üniversitesinde ise 597  olmak üzere toplam 4 bin 355 üye sayımızla yine farklılığımızı ortaya koyduk" dedi.

- Sendikacılık yan gelip yatma yeri değildir

Arayıcı, "Ayağını uzatıp yatarak sendikacılık yaptığını zannedenler türlü dedikodu ve iftiralarla yok oluşumuzu beklerken, sizin sarf ettiğiniz emek, döktüğünüz alın teri Gaziantep Sağlık Sen adını daha da özelleştirdi. Malum sendika mevcut üye sayısını koruyamazken sizlerin farka, fark atmanızı ve farkındalığınızı dostlarımız da, düşmanlarımız da gördü. Hepinize tek tek sonsuz teşekkürlerimi ve minnetimi sunuyorum. Bu dönemi özelleştiren, en derin hislerimi husule getiren, inancımı arttıran siz değerli dostlarıma, kardeşlerime ne desem, ne kadar teşekkür etsem azdır.Allah hepinizden razı olsun" dedi.

- Yolumuza devam edeceğiz

"Bizim yol arkadaşlığımız, gönüldaşlığımız Elhamdülillah pamuk ipliğine bağlı değil, bunu tüm Türkiye gördü" diyen başkan Arayıcı, "Bizim muhabbetimiz de, sevgimiz de öyle rüzgara karşı yön değiştiren türden değil. Bugün ve bundan sonra bizim kardeşliğimiz ahiret kardeşliğidir. Hepimiz kendi irademiz ve kendi tercihlerimizle bu zorlu yola talip olduk. Sonunda rütbe, mevki, makam ummadan hiç bir şey hesap etmeden çıktığımız bu yol bizi buralara getirdi. Bu ağır yükü geçmişte çekemeyenler aramızdan türlü sebeplerle tek tek ayrılmış olsa da bugün geldiğimiz nokta doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Birlik ve kardeşlik içinde dürüstlük düsturu ile inançla hareket ettiğimiz sürece emin olun kimse belimizi bükemeyecektir. Bugünden sonra gözler daha çok üzerimizde olacaktır. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda saflarımızı daha da sıklaştırarak yolumuza devam edeceğiz. Yolumuz daha çok uzun, vazifemiz ağırdır. Şubemize yakışır, vizyonumuza uygun, derinliği ve geleceği olan uygulanabilir bir yol haritası ve aynı inançla önümüze bakacağız. Allah hepimize güç versin, yol arkadaşlığımızı ve gönüldaşlığımızı daim etsin" diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner41