Sağlık-Sen, Sınır Bölgesinde

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Himmet Bayar’la birlikte Afrin’de başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'na ve bölgede görev yapan sağlık çalışanlarına destek vermek için Kilis’te ziyaretlerde bulundu.

Sağlık-Sen, Sınır Bölgesinde

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Himmet Bayar’la birlikte Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatına ve bölgede görev yapan sağlık çalışanlarına destek vermek için Kilis’te ziyaretlerde bulundu.

Gaziantep’ten yüzlerce araçla oluşturulan ve Türk bayraklarıyla donatılan konvoyla Kilis’e giden Memiş, 112 ve UMKE ekipleriyle Kilis Devlet Hastanesi çalışanlarıyla bir araya geldi. Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin Demir’i de ziyaret eden Memiş, çalışmalar hakkında bilgi aldı, her zaman hem sağlık çalışanlarının hem de terörle mücadelede güvenlik güçlerinin yanında yer aldıklarını kaydetti.

Sınırın sıfır noktasında konuşlanan UMKE ve 112 ekiplerini ziyaretinde konuşan Metin Memiş, özellikle sınırlarımızın ötesindeki terörle mücadelede Kilis’in stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Ülkemizin bütün dış güçlerin saldırısına maruz kaldığını belirten Metin Memiş, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin hüsrana uğradığını ifade etti. Zeytin Dalı Harekâtıyla terörle mücadele sürecinde büyük bir adım atıldığını kaydeden Memiş, içimizdeki bazı yapıların bu sürece darbe vurmak istediğine dikkat çekti. Memiş, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) yaptığı açıklamayla canı pahasına terörle mücadelede yer alan sağlık çalışanlarını ve hekimlerimizin destansı mücadelesine gölge düşürmeye çalıştığını ifade etti. “Terörle mücadeleye savaş deyip, bunu bir halk sağlığı sorunu gibi gösterip, bir an önce sona erdirilmesi çağrısında bulunuyorlar” diyen Memiş, “İsminin başında Türk olan Tabipler Birliği, son açıklamasıyla sabrımızı taşırmıştır. Bu ülkenin vatansever hekimlerini temsil etmeyen, milli bir duruş sahibi hekimlerimizin görüşlerini yansıtmayan bu örgüt terör diliyle konuşarak teröre destek vermektedir” dedi. Sağlık-Sen olarak bu örgüte hak ettiği tepkiyi gösterdiklerini belirten Metin Memiş, “Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli cevabı vererek, duygularımıza tercüman oldu” diye konuştu.

TTB hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, bunun ardından soruşturma açıldığını ve üst yönetimin gözaltına alındığını hatırlatan Memiş, bu milletin ekmeğini yiyen kimsenin bu ülkeye ihanet etmeye hakkı olmadığını, bunu yapanların da hak ettiği cezaya çarptırılacağını ifade etti.

Metin Memiş, Kilis’teki UMKE ve 112 ekiplerini de ziyaret ederek, her zaman onların yanında olduklarını ifade etti. Canı pahasına sınırın iki tarafında da görev yapan sağlık personelinin bu çalışmasının takdire şayan olduğunu belirten Memiş, bütün sağlık çalışanlarıyla gurur duyduğunu kaydetti.

VALİ TEKİNARSLAN: SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA GURUR DUYUYORUZ

Metin Memiş Kilis ziyareti kapsamında Vali Mehmet Tekinarslan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Tekinarslan, ülkesi ve milleti için canını ortaya koyan bir sağlık ordusu olduğunu söyledi. Terörle mücadelede sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle görev yaptığını ifade eden Tekinarslan, sağlık çalışanlarıyla gurur duyduğunu ifade etti. Metin Memiş’in, bir sendika başkanı olarak sağlık çalışanlarını ziyaretinin önemli olduğunu söyleyen Tekinarslan, “Ülkemiz, terörle ve terör örgütleriyle bir mücadele içinde. Milletimiz bütün unsurlarıyla bu mücadelede devletinin yanında yer almaktadır. Bu mücadelemiz, terör unsurları tamamıyla yok edilene kadar sürecek.” Dedi.

Memiş de konuşmasında, sağlık çalışanlarının terörle mücadelede üstlendiği görevin önemine vurgu yaptı. Vali Tekinarslan’ın her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduğunu, sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Memiş, “Bu mücadele ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan ölüme koşan güvenlik güçlerimizin, sağlık çalışanlarının ve bu mücadele görev yapan bu milletin her ferdinin bu gayretiyle başarıyla sonuçlanacaktır. Sağlık çalışanı arkadaşlarımız burada böyle bir özveri ile çalışırken, Tabipler Birliği çıkıyor, bu mücadeleye savaş diyor, bir an önce sona ermesi çağrısında bulunuyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” şeklinde konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DEMİR’E ZİYARET

Metin Memiş daha sonra, Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin Demir’i de ziyaret etti. Sağlık çalışanlarının çalışmaları ve sorunları hakkında bilgi alan Memiş, her zaman sağlık çalışanlarının yanında yer alan Demir’e teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Demir de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sağlık çalışanlarının 7 gün 24 saat sahada olduğunu söyleyen Demir, “Arkadaşlarımız gerek güvenlik güçlerimizin gerekse vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için canları pahasına görev yapıyor. Biz her zaman çalışanlarımızla birlikteyiz. Sizin ziyaretiniz de bu açıdan önemli” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, ziyaret kapsamında Kilis Devlet Hastanesi çalışanlarıyla da bir araya geldi. Burada konuşan Memiş, sağlık çalışanlarının terörle mücadelede güvenlik güçlerinin hemen arkasında sağlık çalışanlarının olduğunu kaydetti. Bu bölgede görev yapmanın zorluğuna işaret eden Memiş, “Burada mücadele etmek, vatan sevgisinin bir göstergesidir. Hastaneye bomba düştüğünde, yaralanan bebeği alıp, burayı terk etmemek yaşatma arzusunun destansı bir örneğidir. Kilis Devlet Hastanesi’ne bomba düştüğünde hemen buraya geldik, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın yanında olduk. Bütün sağlık çalışanı arkadaşlarımızın kahramanlık hikayelerine şahitlik ettik” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
saglık memurları 3 yıl önce

Ücretli öğretmenlere müjde

OHAL Komisyonu'nun çalışmalarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim komisyona güvenimiz tam. Ne karar çıkarsa uyacağız." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili de bir düzenlemenin yapılacağının müjdesini verdi..ARTIK BİZ HEMŞİRELEREDE SAGLIK MEMURLARINA DA ZAM YAPILMALI ARTIK YETER NE SENDİKADAN BİR FAYDA VAR NEDE BAKANLIĞIMIZDAN REZİL OLDUK KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞ BİZLERİN

Avatar
hemşire 3 yıl önce

ak parti hükümetinde 15 yıldır hiçbirsey yapılmadığı gibi son 5 yıldır türkiye genelinde döner sermaye bile alamaz olduk alanlar ise 50 tl 60 tl .önceden aldığımız 300 tl ye yakın döner sermayeler hiç oldu elimizde ne varsa elimizden alınıyor ne sendikalar dan ne bakanlıktan nede saglık çalışanlarından hiçbir tepki yok.öğretmen didiin haftada 15 saat derse girer 3500 tl bizler 2900 alırız haftada 40 saat çalış ne bayram ne kış tatili ne yaz tatili ne hafta sonu ne depremde ne doğal afetlerde ne trafik kazalarında vb 24 saat görev yap ama hiçbir değerin olmasın,bu mesleği hemşireliği saglık memurluğunu yapmaktan gına geldi .saglık çalışanlarının bu sessizliği hayra alemet değil birgün eylemler iş bırakmalar başlarsa bu hastalar hastaneler doktorlar ne duruma düşer düşünemiyorum bile.insan eğitimini kendi alabilir veyahat kendince güvenliğini saglaya bilir ancak saglığını kendi tedavi edemez bizler şifa veren elleriz herşeyin başı saglıktır saglıksız bir ögretmen ne yapabilir saglıksız