Memurlar Meselenin Türkiye’nin Geleceği Olduğunun Farkındadır!

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Genel Başkan Vekili Memiş, memurlar meselenin Türkiye’nin geleceği olduğunun farkında olduğunu ifade etti.

Memurlar Meselenin Türkiye’nin Geleceği Olduğunun Farkındadır!

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Genel Başkan Vekili Memiş, memurlar meselenin Türkiye’nin geleceği olduğunun farkında olduğunu ifade etti.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye, bulunduğu coğrafyada köklü geçmişi ve güçlü devlet yapısı ile her zaman dikkat çeken önemli bir ülke olmuştur. Ecdadımızın mazlum milletlere en zor şartlarda el uzatan onurlu duruşu ise şimdilerde bize emanettir. Özellikle son 15 yılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ortaya konan önemli değişimleri yok saymak mümkün değildir. Yakın tarihimizde akıl almaz zorlukları ve kötülükleri iliklerine kadar yaşayan halkımız; sağlıktan ulaşıma, sosyal politikalardan sanayiye ülkemizde çok değerli kazanımların elde edildiğini büyük bir takdirle karşılamıştır. Bu süreçte Türkiye’nin yeni bir özgüvene sahip olma çabasının ise her defasında son derece planlı kalkışmalarla önüne geçilmek istendiğine şahit olduk. Asker tarafından verilen 27 Nisan e-muhtırası, Türkiye’nin en fazla desteğe sahip olan siyasi partinin kapatılma girişimi, MİT müsteşarının derdest edilme çabası, Batı destekli gezi olayları anarşizmi, 17-25 Aralık yargı içi çetenin hükümet devirme operasyonu, Din istismarcısı bir kült hareket olan Paralel Yapı’nın devlet kademelerini felce uğratması, Emperyalizm ve siyonizm peşkeşçisi olan bu terör organizasyonunun 15 Temmuz’daki vatan hainliği, ve daha ara başlıklarda saymakla bitiremeyeceğimiz komplo, ihanet, algı, manipülasyon gibi tüm yöntemlerin denenerek Recep Tayyip Erdoğan isimli Türkiye liderinin defalarca alaşağı edilmek istenmesi gözümüzün önünde yaşanmıştır. Çünkü Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kendi dinamikleri sayesinde tamamen bağımsız hareket eden bir ülke çabasında olmuştur. Artık IMF’yi Türkiye’den silkeleyip geldiği yere fırlatmış, Avrupa ve Amerika’dan icazet almayı kesip atmış, sömürgeci ülkelerin mazlum coğrafyalardaki istilasına “HAYIR” diye bağırabilen etkin bir Türkiye olmuştur." dedi.

"Türkiye sadece kendi sınırları içerisinde kendi halkı için değil, dünya üzerinde sefalet, karmaşa ve zulüm içinde olan halklar için de bir umut ülkesi olmuştur" diyen Memiş, "Suriye’de yaşanan katliamlardan kaçan çocukların, kadınların, mazlumların sığınağı ne İngiltere ne Fransa ne de Almanya değil Türkiye olmuştur. Doğu Türkistan’dan Somali’ye, Filistin’den Arakan’a Müslüman coğrafyada zulüm altında olan kardeşlerimiz, ellerinde Türk bayrakları ile bizlere “selam” gönderiyorlarsa, tebessüm ediyor, dua ediyorlarsa Recep Tayyip Erdoğan’ın bu onurlu duruşu elbette hepimiz için çok büyük bir anlam ifade etmektedir. Tekrar hatırlatayım! Türkiye’de memurlar için toplu sözleşme hakkını aldığımız kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır! Yüzbinlerce sözleşmelimizin memur kadrosuna geçiş müjdesini aldığımız kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır!" dedi.

Memiş, "Ek göstergeden yıpranma payına,  lisans tamamlamadan çalışma şartlarındaki iyileştirmelere ne dediyse yaptığını, yapacağını bildiğimiz sözünün eri Recep Tayyip Erdoğan’dır! Bizler, Memur-Sen olarak hak arama yolunda parasal menfaatleri önceleyen bir sendikacılık yapmıyoruz! Her şey bir yana bu ülkenin geleceği herkes kadar biz memurların da öncelikli meselesidir! Ülkemizin birliği, beraberliği, devletimizin bekası, milletimizin huzuru tüm beklentilerimizin kat be kat üzerindedir!

1 milyon üyesi, emekli olanları, aileleri ile birlikte 10 milyona yakın Memur-Sen sevdalısı olarak yıllardır ekmeğini yediğimiz bu topraklarda kutsal bildiğimiz alın terimizle ve var gücümüzle hizmet etmeye devam diyoruz! Açıkça ifade edelim; mesele Türkiye ise gerisi teferruattır!" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Metin Memiş
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Musti 3 yıl önce

Valla çok sağlık senli var hatta yönetiminde olupda iyi parti oy vermeye çalışan ve oy toplayan her sağlık sen li memur sen li ak partili değil

Avatar
Fatih 3 yıl önce

Her kesime ekonomik anlamda oy almak için verilenle kıyaslamak gerekir evet farkındayız hizmetli memuru taşeronun altında bir kadroya mahkum ettiniz bir çok memura 3600 ek gösterge sözü verip ek göstergesi olmayan hizmetlileri yok saydiniz şimdi bizim adımızı bile anmayanlari bizler seçimde nasıl hatirlayacagiz maalesef sayın başkan maalesef sayın cumhurbaşkanım ben sandığa gidip hiç bir Parti'ye oy vermemeyi düşünüyorum ve bunu 24 Haziran'da uygulayacağım artık ne sizden nede diğer parti yada adaydan hiç bir umudum yok