Tarım Bakanlığı personel alımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Mersin ve İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü'ne personel alımı yapılacağı belirtildi.

Tarım Bakanlığı personel alımı

Mersin ve İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü'ne personel alımı yapılacaktır. Sözleşmeli olarak istihdam edilecek pozisyon sayı ve başvuru şartları belirtilen toplam 5 adet sözleşmeli personel alınacaktır.
 
Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 48 inci maddesinin (A) fıkrasının
 
1. Türk Vatandaşı olmak,
 
4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 
5. (Değişik: 23/1/2008-5728/317 md.) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…) (1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 
6. Askerlik durumu itibarıyla;
 
1. Askerlikle ilgisi bulunmamak,
 
2. Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 
7. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
 
2. Müracaat tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak
 
3. Adaylar müracaatlarını, Mersin Zirai Karantina Müdürlüğü (Gazi Mah. 1302 Sk.No:1 Yenişehir / MERSİN) ve İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü (Halkalı Merkez Mah. Halkalı Cad. No:2 Küçükçekmece / İstanbul) adreslerine istenilen belgelerle beraber,
 
Sözleşmeli Personel Alımı ile ilgili gazete ilanının yayınlanmasını müteakip 16.05.2016 tarihinden 27.05.2016 tarihi mesai bitimine kadar şahsen yapmaları gerekmektedir. Eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 
4. Yerleştirmeye hak kazanan adayların, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 15 (onbeş ) gün içerisinde ilgili karantina müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
Süresi içerisinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybederler. Yerlerine yedek adaylardan öncelik sırasına göre atama yapılır.
 
5. Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlendiği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır.
 
6. 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları belirleyen Bakanlar Kurulu Kararının “ Yeniden Hizmete Alınma” başlıklı Ek 1 inci maddesinin 3 üncü bendinde “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” Hükmü gereğince başvuruda bulunmak suretiyle yerleştirme yapılanlarla 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince sözleşme yapılması mümkün bulunmamaktadır.
 
7. Başvuru sırasında istenecek belgeler; ,
 
a) Diploma fotokopisi
b) Nüfus Cüzdanı örneği
c) 2 Adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
d) Erkek Adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge e) Sabıka Kaydı
f) Sağlık Raporu (Tam Teşekküllü Hastaneden alınacaktır)
g) Niteliklerini gösterir belgeler ( 2014 yılı KPSS sınav sonuç belgesi, Yüksek Lisans ve KPDS, YDS veya ÜDS sonuç belgeleri)
 
8. Yerleştirme işlemi; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Esasları çerçevesinde, yazılı sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan nitelikleri taşıyan ve verilen süre içerisinde istenen belgelerle eksiksiz olarak müracaat eden adaylar arasından, geçerliliği olan KPSS (B) grubu KPSSP3 puan sırasına göre puanı en yüksek olandan başlamak üzere Mersin ve İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. (Mersin Zirai Karantina Müdürlüğünde KPSS puan sıralamasında en yüksek olan 1. ve 2. kişi Genel Bütçeden, 3. kişi ise Döner Sermaye Bütçesinden alınacaktır.)
 
Pozisyonlar için belirtilen genel şartlara ve niteliklere sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar, belgelerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.
 
İdare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.