SGK'ya 110 adet personel alınacak

Sosyal Güvenlik Kurumunda 4/B sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı bildirildi.

SGK'ya 110 adet personel alınacak

Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde 4/B sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere 110 adet eczacı alınacaktır.
 
GENEL ESASLAR:
 
1) “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” Madde 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 maddesine 28/03/2016 tarihli ve 2016/8720 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile eklenen fıkrada;
 
"Sosyal Güvenlik Kurumunda bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak eczacı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak kura veya yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır.'' hükmü gereği Sosyal Güvenlik Kurumuna bu kura ile 440 eczacı yerleştirilecek olup; kura sonucu yerleşen adayların Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilan edilecek duyuru ve takvim çerçevesinde yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 110 sözleşmeli eczacı pozisyonuna ilgili kurum tarafından atamaları yapılacaktır.
 
2) Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı için ilan edilen pozisyona tercihte bulunup yerleşen adaylardan ilgili kurum tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre atanamayanlar, Sağlık Bakanlığının daha sonra ilan edeceği diğer açıktan atama kuralarına müracaat edebileceklerdir. Ancak yerleştirme sonrası ilgili kurum tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre atananlar ile sınav sonucu atanmaya hak kazanmasına rağmen atanmak istemeyenler bu kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle açıktan atama kuralarına başvuramayacaklardır.
 
3) Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.
 
4) Adaylar bir (1) adet tercihte bulunabilecektir.
 
5) Kuraya başvuracak eczacı unvanlı adayların kura son başvuru tarihine kadar (en geç 17 Mayıs 2016 tarihi Salı günü dahil) mezun olmaları ve mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesinin veya diplomanın fotokopisini, notere onaylatılmış PBS Başvuru Formu ile birlikte ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/Ankara adresinde olacak şekilde kargo ile göndermeleri ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir. Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir. 6) Noter tarafından onaylanmamış PBS Başvuru Formları ile başvuranların başvuruları kabul edilmeyecektir. 7) Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir. B)
 
BU KURAYA BAŞVURAMAYACAKLAR:
 
1) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen ilgili şartları taşımayanlar,
 
2) 5434 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40. Maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanlar,
 
3) Emekli olan eczacılar, -bu durumda olanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuru şartlarını ve ilan metninde belirtilen şartları taşımadığı halde sehven kabul edilip kura neticesinde yerleşmiş olanlar ilgili kurum tarafından yapılacak sınava alınmayacak, sınava alınmış olsa bile atamaları yapılmayacak ve/veya atamaları iptal edilecektir.
  
* Kura sonucu yerleşen adayların, yazılı ve/veya sözlü sınav takvimi ile atamaya ilişkin süreçleri yerleştikleri Sosyal Güvenlik Kurumundan takip etmeleri gerekmektedir.
 
 

Anahtar Kelimeler:
PersonelEczacıSgk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner41