SGK Personel Alımı Başvurusu 2016

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde ve pozisyonlarda sözleşmeli personel alacak. Başvurular ve diğer ayrıntılar haberin devamında.

SGK Personel Alımı Başvurusu 2016

Sosyal Güvenlik Kurumu 18 mart 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde personel alacak. Alımı yapılacak olan personellerden aranan bazı şartlr ve kadro bilgileri şöyedir;

KADROLAR;

Ücret Grubu yazılım uzmanı : 6 adet,
Network uzmanı 1 adet,
Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 adet,

GENEL ŞARTLAR;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak.

Fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrikelektronik mühendisliği veya elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve yükseköğretimi sırasında bilgisayar alanında aldığı derslerde öğrendiği programlama dillerine ilişkin belge veya üniversitelerin onaylı bilgisayar kurslarını bitirdiğine ilişkin sertifika sahibi olmak.

Yurtiçi veya yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak veya ana dili İngilizce olan ülkelerde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “E” olarak kabul edilecektir) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizceden en az (E) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (E) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuçlarının eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin 22/01/2016 tarihli “Yabancı Dil Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)

Mesleki iş tecrübenin belirlenmesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüde ya da 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi özel sektörde (mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, yazılım uzmanı, bilgi güvenliği uzmanı, süreç analiz uzmanı, sistem yönetim uzmanı/yöneticisi, bilişim proje yöneticisi, veri tabanı uzmanı, network uzmanı vb.) bilişim personeli olarak prim ödemek suretiyle geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınacaktır.

Başvuru yapılan sözleşmeli bilişim uzmanı pozisyonu için istenilen niteliklere ilişkin çalışmalarını belgelemek.

Söz konusu çalışmaların yükseköğrenim mezuniyet tarihinden sonra ve ilanın son başvuru tarihinden önce prim ödemek suretiyle geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kurumlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi.

Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ilişkin okuldan onaylı belge/transkript ve/veya ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası ile programlama dillerine ilişkin eğitim aldığını belgelemek. Adayların başvuru dilekçeleri ekinde ibraz ettikleri transkriptten, programlama dili eğitimini aldığı açıkça belirlenenlerin ayrıca ders açılım belgesi ibraz etmelerine gerek yoktur. Programlama dili eğitimini aldığı açıkça belli olmayanların ise okuldan onaylı ders açılım belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.

İlanın Tam metni için buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:
Personel AlımıSgk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Önder ayzit 3 yıl önce

Tabi aradaki fark acilde muayene Hariç tüm işleri sağ memuru hemşire yapar (Dikiş atma NG soda takma hatta entübasyon tüpü bile takma vb daha nice işler)bide yeni mezun bi Dr acemiliklerine hastayla Dr Arasında köprü olur.başka daha ne yapsın bide bu yaptı işlemlerin hepsi Dr performasyonuna işlenir bide onlara SÖZLEŞME yaparlar diğer personel kimki tabi sözde Sendikamız varya bizim Hakkımızı koruyacak onlarda otellerde seminerdeler vakitleri yok çok yoğunlar !!!bizede Göstermelik nöbete göstermelik bi zam ama bu Dr içinde geçerli bi zam arkadaşlar ben 20 Yıldır bizden yana hiç iyileştirme görmedim görmemde zaten bundan sonra arkadaşlar

Avatar
Fatma Öztorun 3 yıl önce

bizleri bakanlık herşey de unutuyor.ama bizler olmasak hekimlerce olmaz

Avatar
ne ki la 3 yıl önce

Beraber okumuyor ama o ekip, birileri liseyi bitirip 3 bin tl maaşla başlıyor, diğeri 6 sene ailesini sömürüyor, birisi 6 yılda aylık hadi 2500 tl den toplam 180 bin tl para kazanıyor, diğeri 6 senede hadi senelik 15000 tl olsun, ki daha fazla, 6 yılda 90000 tl para yiyor, o 270000 tl fark nasıl kapanacak?

Avatar
sendikalı 3 yıl önce

peki bu durumda yetkili sendika ne yapar?fazla söze gerek yok anlayana!!

Avatar
mehmet sedat soylu 3 yıl önce

Sağlık bakanı doktor olduğu sürece bizleri hep unuturlar.

Avatar
mehmet Erdemir 3 yıl önce

Sağlık Bakanlığı değil kardeşim dr.bakanlığında çalışıyoruz kardesim

Avatar
Yanlış üzerine yanlış 3 yıl önce

Çalışılan bölgeye (köy, ilçe, il) ve birime (acil, servis, lab- radyoloji gibi) göre tüm personeli kapsayan (hekim, hekim dışı sağlık çalışanı) hakkaniyetli bir ücretlendirme yapılmalıdır.

Avatar
berrin kurucu 3 yıl önce

Zaten acil hekimi tek calisiyo yaninda hemsire yok 2 bin tl zammi aliyosa nobetide tek tutsun o zaman bizi adam yerine koyan yok dr yandasi bakanimiz oursa durumun daha farkli olmasi beklenemaz

banner40

banner41