Maliye bakanlığı personel alımı

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'ne personel alımı yapılacaktır.

Maliye bakanlığı personel alımı

Maliye Bakanlığı'na sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. BAşvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli evraklarla birlikte müracaatlarını 1 - 18 Mart 2016 tarihlerinde yapabileceği bildirildi.

Personel alımı ilanında şu ifadelere yer verildi:

2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak (bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır) sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımızca gerçekleştirilecek yazdı ve uygulamalı sınav başarı masum göre yapılacak yerleştirme ile 5 (beş) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurwnlanndan mezun olmak,

c) (b) bendinde bclirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri falcültelerinin, bilgisayar vc teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara dendiği Yükseköğretim Kundunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 Onca maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükıntıncle Kararnameye tabi sözleşmeli statüdcki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı vc kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

İSTENİLEN BELGELER - BAŞVURU ŞEKLİ - YERİ - TARİHİ

Başvurular, 01/03/2016 — 18/03/2016 tarihleri arasında httn://www.muhasebat.stovir adresinde bulunan "Sözleşmeli Bilişim Personeli Iş Talep Fonnu"nun doldurulmasından sonra, fotograf yamştınlınak ve inızalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte, en geç 18/03/2016 tarihine kadar Muhasebat Genel Müdürlüğüne (Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü M Blok Merkez Personel Şubesi 2. Kat 214 Nolu Oda Ilkadım Caddesi TBMM Karşısı Dikmen/Ankara) elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

SINAV KONULARI, YERİ VE TARİHİ

Yazılı ve uygulamalı sınav konulan, pozisyonlara uygun olarak yukarıda genel ve özel şartlarda belirtilen tüm konuların yanı sıra temel bilişim konuları ve bilgi güvenliği konulandır. Yazılı sınav, 18 Nisan 2016 tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Uygulamalı sınav tarihi ise yazılı sınav tarihinden itibaren on beş gün içerisinde trww.muhasebattiovir sitesinde ilan edilecektir.

ÜCRET

Aylık brüt sözleşme ücreti, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 öncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilenler için sözleşme ücret tavanının iki katıdır. Ancak Kurum, tavan ücretin altında sözleşme düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkilidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü M Blok Merkez Personel Şubesi 2. Kat 214 Nolu Oda lIkadım Caddesi TBMM Karşısı Dikmen/ANKARA
elefon: O 312 415 27 79
e-posta: mcrkezpersonel@muhasebatgovir

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, devlet personel başkanlığı sitesinden alımla ilgili detaylı bilgi edinebilirler.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner41