KPSS'den 60 puan alan adaylar...

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün yapacağı personel alımı için Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) 60 ve üzeri puan alan herkesin başvuru yapabileceği belirtildi.

KPSS'den 60 puan alan adaylar...

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün yapacağı personel alımına Türkiye genelinden başvuru yapılabilecek. Adaylardan başvurularını 23 Mayıs 2016 tarihine kadar yapmaları istendi.
 
Personel alım ilanı Türkiye İş Kurumu web sayfasında açık ilanlar bölümünde yayınlanmıştır. Başvurular Türkiye İş Kurumu web sayfasından veya Türkiye İş Kurumu Türkiye Genelindeki hizmet merkezlerine şahsen yapılmaktadır.
 
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne posta, elektronik posta, şahsen başvuru, şeklinde başvuru yapılmamakta buna rağmen yapılan başvuruların geçerliliği bulunmamaktadır.
 
Öncelikle aşağıda belirtilen açıklamalar ve sonrasında yer alan sıkça sorulan sorular bölümünü incelemenizi ve bu doğrultuda hareket etmenizi öneririz. Kuruluşumuzun daimi işçi statüsündeki personel alımına dair ilan, Türkiye İş Kurumu internet sitesi, İzmir ili kamu açık iş ilanları kısmında Türkiye genelinden başvuru yapılmak üzere yayınlanmıştır.
 
Son başvuru tarihi 23 Mayıs 2016 tarihidir. Ünvanları ve bu ünvanlara dair talep şartlarının iyi inceleyerek durumunuz uygun ise başvuru yapmanızı, durumunuz uygun değilse başvuru yapmamanızı, ilanda belirtilen başvuru şartlarından en az birine dahi sahip olmamanız halinde başvurunuz geçersiz sayılacağının bilinmesi gerekmektedir.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımları 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik dahilinde yapılmaktadır.
 
ÖNEMLİ NOT;
 
Kamu işçi alımlarına tahsil düzeyine göre geçerli kamu personeli seçme sınavından en az 60 puan alanlar yada yukarıda belirtilen yönetmeliğin 5 nci maddesi gereği kpss’den muaf adaylar başvuru yapabilmektedir.
 
ÖNEMLİ NOT;
 
Başvuru yapacak adayların, iletişim bilgileri önemli olup, türkiye iş kurumu, iş arayan üyeliğinizdeki adres, gsm, elektronik postaların mutlaka kontrol edilmesi ve eksiksiz olması gerekmektedir.
 
MESLEK ÜNVANI :
 
Deniz Trafik Operatörü (aday) adedi : 20
 
Tahsili : Denizcilik alanında önlisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından birinden mezun olmak.
 
İş tecrübesi : Vardiya Zabiti olarak en az (1) yıl deniz hizmeti tecübesine sahip olmak.
 
AÇIKLAMA
 
Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.Bu süre içerisinde ayrılanlar aşağıda 3 (üçüncü) madde de yazılı eğitim ücretini de ödemekle yükümlüdür.
 
ARANILAN NİTELİKLER VE ŞARTLAR :
 
1-Geçerliliği devam eden en az vardiya zabiti yeterlilik belgesine sahip olmak,
 
2-Kuruluşça yapılacak mülakat sınavına kadar; KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Tespit Sınavı)’nin İngilizce bölümünden en az 60 veya ÜDS (Üniversiteler Arası Yabancı Dil Sınavı)’ nin İngilizce Fen Bilimleri dalından en az 60 veya TOEFL (Test of English As a Foreign Language)’ den en az 455 (PBT), 138 (CBT), 58 (iBT) veya IELTS (International English Language Testing System) Akademik’ten en az 5,5 puan almak veya GASM tarafından düzenlenecek genel İngilizce yeterlik sınavından en az 70 puan veya GASM tarafından düzenlenecek Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 80 puan almak
 
3-Mesleği ile ilgili masrafları kuruluşça karşılanacak yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılacağına, süresi kuruluşça belirlenen asgari 2 yıl çalışma süresine uyacağına, asgari çalışma süresine uymadan istifa, cezai nedenle iş akdi fesh nedenleriyle kuruluştan ayrılması durumunda eğitim masraflarının kanuni faizi ile kendisinden tahsil edileceğine dair “Taahhütname” ve/veya “Yurt Dışına Gönderilen Kamu Personeli ve Yurt İçinde Eğitime Tabi Tutulacak Personeline Mahsus Yüklenme Senedi ve Muteber İmzalı Kefalet Senedini” noter huzurunda imzalamak.
 
4-Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.
 
5-Bilgisayar kullanmasını bilmek.
 
6-Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır.
 
7-Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmeliği göre ilgili düzenlemeler kapsamında İdarece belirlenecek görev başı eğitimini görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetleri otoritesinin gözetiminde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesh olunur.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dilek 3 yıl önce

hukuk fakültesinden mezunum çalışmak istiyorum tel 05424383443

banner40

banner41