İnfaz koruma memurluğunda istenilen evraklar

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine alınacak olan 4 bin infaz ve koruma memuru alımı başvuruları başlarken, istenilen evraklar, şartlar ve detaylar belirlendi.

İnfaz koruma memurluğunda istenilen evraklar

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, en az iki yıl süreyle uzman erbaş statüsünde çalıştıktan sonra kendi isteğiyle sözleşmelerini feshedenler arasından, 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak. 

Adaylardan istenilen evraklar şöyle:

Başvuru formu (http://cte.adalet.gov.tr adresinden temin edilebilir)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ( Fotoğraflı), (Fotoğraf yapıştırma işleminde zımba kullanılmaması önemle ricaolunur), (http://cte.adalet.gov.tr adresinden temin edilebilir)

Fotoğraf

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak çalıştığını ve kendi isteği üzerine sözleşmesinin feshedildiğini gösterir belge

Diploma aslı veya onaylı örneği (diploma aslı ile başvurulması halinde Komisyon Başkanlığınca onaylama işlemi yapılacaktır)

Kimlik fotokopisi

Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği

Mavi dosya

Askerlik durum belgesi

Adaylar sadece bir adalet komisyonuna başvurabilecek

Bu madde kapsamında belirlenen pozisyonlar, ilgili sınav birimince başvuru süresinin bitiminden en az 15 gün önce olmak üzere Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde ilan edilecek.

Adaylar sözlü sınava, ilan edilecek başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi, uzman erbaş olarak çalıştığını gösterir hizmet belgesiyle en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınav birimine veya mahalli cumhuriyet başsavcılıklarına başvurabilecek.

Adaylar sadece bir adalet komisyonuna başvurabilecek. Adayın birden fazla adalet komisyonuna başvurması durumunda tüm başvuruları geçersiz sayılacak.

Başvurusu kabul edilen tüm adaylar boy kilo ölçümüne alınacak. Başvurusu kabul edilen adayların boy ve kilo ölçme işlemleri sınavı yapacak adalet komisyonu tarafından yapılarak, sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ilan edilecek.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan almak gerekecek.

Sözlü sınavda başarılı bulunanlar en yüksek puandan başlamak üzere sözlü sınav puanlarına göre sıralanacak ve ilan edilecek. Bu sıralama sonucunda ilanda belirtilen pozisyon sayısı kadar asıl ve yeterli sayıda yedek aday belirlenecek. 30 Haziran 2017'ye kadar boş kalan ya da boşalan pozisyonlara yedek adaylar arasından yerleştirme yapılabilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Orçun tezel 4 yıl önce

Sözleşmelilere kadro istiyoruz...bekliyoruz sizlerden o müjdeyi inşallah

banner40

banner41