İlkokul mezunu eski hükümlü personel alımı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, ilkokul mezunu eski hükümlü personel alımı yapılacağı bildirildi.

İlkokul mezunu eski hükümlü personel alımı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, eski hükümlü işçi alımı talebinde bulundu. Başvurular 22 Şubat ile 2 Mart tarihleri arasında Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılacaktır.

Yapılan ilanda şu ifadelere yer verildi:


"Bilindiği üzere, Kurumumuz 4857 sayılı İş Kanununun 30. maddesine göre, kontenjan dahilinde çalışan işçi sayısının % 2’si oranında “eski hükümlü” işçi çalıştırmak zorundadır.

31.01.2016 tarihi itibariyle yapılan tetkik neticesinde; Kurumumuzun Bartın ili içerisinde bulunan Amasra Müessese Müdürlüğünde 2 eski hükümlü işçi kontenjan açığının ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

Kontenjan açığımızın giderilebilmesini teminen “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre en az ilkokul mezunu olan toplam 3 eski hükümlü işçi alınacaktır.

Alınacak bu işçiler, kurumumuzun yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı iş kanununa tabi daimi işçi statüsünde, 2 kişi “7720-Meydan ve Çevre İşçiliği”
1 kişi “5120-İş Makineleri Operatörlüğü” sanatlarında çalıştırılacaktır.

-“7720 –Meydan Çevre İşçisi” sanatı için başvuracak adayların “Sıcak Su Kazan Kalorifer Ateşçi belgesi” ne veya “Katı veya Sıvı yakıt (Doğal gaz) ateşçi belgesi” ne,

-“5120- İş makineleri operatörlüğü” sanatı için başvuracak adayların, Sürücü Belgesine G sınıfı ehliyetinin işlenmiş olması ve “İş makineleri operatörlüğü kullanma sertifikası”na sahip olmaları gerekmektedir.

Sınav Kurulumuzca ileriki bir tarihte yapılacak olan mülakat’a katılmaya hak kazanacak adayları belirlemek amacıyla, 09.03.2016 Çarşamba günü saat 14.00’de Zonguldak TTK İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı salonunda Noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Kurumunuzca 22.02.2016 - 02.03.2016 tarihleri arasında ilana çıkılmak suretiyle ilan süresi içinde yapılan başvurular sonucunda, aranan şartları taşıyan “Eski Hükümlü” işçi adayları listelerinin yasal süresi içinde Kurumumuza gönderilmesi hususunda gereğini rica ederiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner41