Bu bölümlerden mezun olan adaylara iş imkanı

Odyolog, Perfüzyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti mezunu personel alımı yapılacaktır. Bu bölümlere başvuracak adayların istenilen evrakları Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına 30 Haziran 2016 tarihine kadar şahsen getirmeleri gerekmektedir.

Bu bölümlerden mezun olan adaylara iş imkanı

2016 yılı engelli memur alımlarında ilan edilmesi halinde “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” kadrolarına personel alımı yapılacaktır.
 
Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden duyurusu yapılan ilanda şu ifadelere yer verildi:
 
11/04/1928 tarihli ve 1219 sayılı “Tebabet Ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun”un Ek 13’üncü maddesine göre; kamu kurumlarının “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” unvanlı kadrolarına aşağıda yer verilen tablodaki lisans programından mezun olan veya herhangi bir lisans programından mezun ve ilgili alanlardan yüksek lisans veya doktora yapanlar da başvurabilmektedir. "Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi”ne ilişkin Lisans Programı mezunu olan adaylar ÖSYM sisteminde tanımlı olmalarına karşın bu alanlarda “Yüksek Lisans veya Doktora” mezunu adaylar ÖSYM sisteminde tanımlı bulunmamaktadır.                  

2016 yılı engelli memur alımlarında ilan edilmesi halinde “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” unvanlı kadrolara bu program mezunu adayların yanında  farklı lisans programı mezunu olmakla birlikte ilgili alanlarda “Yüksek Lisans veya Doktora” mezunu adayların da  tercihte bulunabilmeleri için adayların buna ilişkin "Yüksek Lisans veya Doktora” yaptıklarına dair diplomaları ile Kimlik Fotokopilerini Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına 30 Haziran 2016 tarihine kadar şahsen getirmeleri gerekmektedir. 

Söz konusu adayların kimlik ve diploma  bilgileri “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi”  unvanlı kadrolara tercih yapabilmesi için ÖSYM Başkanlığına bildirilecektir. 
 
Odyolog
 
1-"Odyoloji" lisans programı mezunu olan adaylar                                    
2-Lisans mezunu olup "odyoloji" alanında Yüksek Lisans veya Doktora yapmış olan adaylar
 
Dil ve Konuşma Terapisti
 
1-"Dil ve Konuşma Terapisi" lisans programı mezunu olan adaylar                                                                     
2-Lisans mezunu olup "Dil ve Konuşma Terapisi" alanında Yüksek Lisans veya Doktora yapmış olan adaylar
 
Sağlık Fizikçisi
 
Fizik, Fizik Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği öğrenimleri üzerine;  

1-Radyoterapi Fiziği                                                 
2-Diagnostik Radyoloji Fiziği                                                           
3-Nükleer Tıp Fiziği  

alanlarının birinden Yüksek Lisans yapmış olan adaylar
 
Perfüzyonist
 
1-"Perfüzyon" lisans programı mezunu olan adaylar                                                            
2-Lisans mezunu olup "Perfüzyon" alanında Yüksek Lisans yapmış olan adaylar

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner41