4/C ve üniversite mezunu işçilere müjde

Taşeron işçilere kadro çalışmasında sona yaklaşılırken, 4/C'lilere ve üniversite mezunu işçilere de müjde geldi.

4/C ve üniversite mezunu işçilere müjde

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 4C'li personel ve üniversite mezunu işçilerle ilgili çalışmaların tamamlandığını, sorunun bu yıl içerisinde çözüme kavuşacağını söyledi.

Kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro için çalışmalarda sona yaklaşılırken; 4/C'lilere ve üniversite mezunu işçilere de müjde geldi. 4/C'lilerin ve üniversite mezunu işçilerin beklediği kadro çalışmaları tamamlandı, Maliye Bakanlığı'na iletildi.

ÇÖZÜM GELİYOR
Konuyu geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerine taşıdıklarını vurgulayan Tonbul, şöyle konuştu: "Toplu sözleşme masasında 4/C'li personelin kadroya geçirilmesini, üniversiteli işçilerin de memuriyet kadrolarına alınmasını talep ettik. Masada kadro için çalışma yapılması konusunda mutabakata vardık. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı ve Maliye Bakanlığı'na gönderildi. Biz de olup biteni yakından takip ediyoruz. 4/C'liler ve üniversiteli işçiler bu yıl içerisinde kadroya kavuşacak."

banner40

banner41