Yardımcı hizmetler sınıfı da Ek Gösterge istiyor

3600 Ek Göstergede son viraja girilmişken bir müjde de yardımcı hizmetler sınıfı istiyor.

Yardımcı hizmetler sınıfı da Ek Gösterge istiyor

3600 Ek Göstergenin en kısa zamanda açıklanlası beklenirken daha önceden gündeme gelen fakat son açıklamlarda yer almayan yardımcı hizmerler sınıfıda ek göstergeden faydalanmak istiyor.

Kamuda çalışan ve sayıları yaklaşık 110 bin olan yardımcı hizmetler sınıfı ek göstergede müjdeli haber bekliyor.

EK GÖSTERGE HAKLARI YOK

Kamuda çalışan herkes ek gösterge hakkına düşük de olsa sahip iken yardımcı hizmetler sınıfı personelinin böyle bir hakları bulunmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamu çalışanlarına ek gösterge müjdesi sonrası seslerinin duyulmasını isteyen yardımcı hizmetler sınıfı personeli yapılacak ek gösterge düzenlemesinde kendilerinede yer verilmesini talep ediyorlar.

Kamu-Sen'in de hazırlayıcıları arasında olduğu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı tarafından TBMM'ye sunulan ve halen Meclis'te Komisyonda olan ek gösterge düzenlemesinde yardımcı hizmetler sınıfı da dahil edilmişti.

SON AÇIKLAMALARDA YER ALMADILAR

Gerek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gereksede bakanların açıklamalarında 4 meslek grubu için çalışmaların devam ettiği söylendi. Yardımıcı Hizmetler sınıfında eğitim durumu itibariyle yüksek lisans diplomasına sahip olan kamu çalışanları mevcut. Esas itibariyle bu kadronun kaldırılarak genel idari hizmetler sınıfına geçirilmeleri ise ana talepleri.

SENDİKALAR DİLE GETİRDİ

Kamuda temsil yetkisi olan Memur Sen ve Kamu-Sen yaptıkları açıklamalarda ek gösterge düzenlemesinde yardımı hizmetler sınıfı personelinin unutulmamasını istediler. Ali Yalçın bugün yaptığı konuşmasında ek gösterge düzenlemesinin Cumhurbaşkanı tarafından ortaya konan vaadi hem desteklediklerini hem de yetersiz bulduklarını ifade eden Yalçın, bazı meslek gruplarının hiç olmaması, bazılarının ise sınırlı sayıda olmasını anlamsız ve adaletsiz olarak nitelendirdi.

Yalçın, 3600 ek gösterge konusunda unvan, kadro ve kurum ayırımının ortadan kaldırılıp, lisans, lise ve ön lisans mezunlarının tamamının ek gösterge kapsamına dahil edilmesi gerektiğini söylerek yardımcı hizmetler sınıfının ek gösterge hakkından mahrum edilmemesi gerektiğini söyledi.

TEMEL ÇÖZÜM GİH KADROSU

Sorunlarına çözüm arayışını devam etttiren yardımcı hizmetler sınıfı personeli temel çözüm olarak bir defaya mahsus yaklaşık 110 bin kişinin GİH kadrolarına geçişinin gerçekleştirilmesi.

KADRO VE EK GÖSTERGEDE MÜJDELİ HABER BEKLİYORLAR

Kamuda en düşük ücretleri alan yardımıcı hizmetler sınıfı personeli seçim öncesi kadro ve ek göstergede müjdeli haber bekliyorlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
657 2 yıl önce

yardımcı hizmetler sınıfı yhs eğitim durumuna göre bir defaya mahsus memurluk kadrosu verilsin istiyor

Avatar
Sevgül bozali 2 yıl önce

Yhs ek gösterge istemiyor gih olmak istiyor çünkü gih şartlarını taşıyoruz.univeriste mezunu olarak kurumlarda yıllardır görevde yükselme sınavı bekliyoruz taseronu kadroya alınca zaten yhs önem iki yitirmiştir bir üst kadroya yani gihe geçirilmesi verimli bir şekilde çalıştırılması gerekmektedir

Avatar
Nurettin 2 yıl önce

Çok ama çok istiyoruz ama maalesef hükümet görmezden ve duymazdan geliyor. YHS diye bir kavram kalmamalı çünkü GİH işlerini görüyoruz kökten kaldırılmalı ve alınacaksa da diğer kadro olan GİH olarak alınmalı ve sınav açılmalı.

Avatar
Duran bilgin 2 yıl önce

Yıllardır görevde yükselme bekliyoruz olmadı bir türlü bizde bu devlete hizmet ediyor ve gih kadrosu istiyoruz

Avatar
HİZMETLİ 2 yıl önce

Hizmetli kadrosu eğitim durumuna göre bir defaya mahsus kaldırılsın