Taşeronda ayrımcılık...

Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş Temsilcisi ve Hizmet-İş Şube Başkanı Ömer Çınar, taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda yapılacak ayrımcılığın sıkıntı yaratabileceğini ifade etti.

Taşeronda ayrımcılık...

Taşoranda çalışan ve kadro alamayan işçilerin haklarını mahkemede arama yolunu seçeceğini hatırlatan Çınar, taşerona kadro konusunda sıkıntı yaşanmaması için ayrım yapılmaksızın herkese kadro verilmesi gerektiğini belirtti.

Taşeronda çalışan herkesin esas işçi olduğunu vurgulayan Çınar, açılamasında şu ifadeleri kullandı: “Hükümetimiz seçim beyannamesinde taşeron işçilere kadro hakkı vereceğini söyledi. Yaşanan son gelişmelerde kadro konusunu belirlemek amacıyla bir komisyon kurulacağı ve komisyonun belirleyeceği kişilere kadro verileceği konuşuluyor.

Şuana kadar ortada net bir şey yok. Örneğin devlet dairelerinde temizlik işinde çalışan kişiler devletin asıl işini yapmıyor mu? Kadro düzenlemesi yapılırken bunlar göz önünde bulundurulması gerekiyor. Eğer bu düzenleme yapılmaz ise her şey muallakta kalır. Ama bu çok büyük bir haksızlık olacak. Bu tür haksızlıkların önlenmesi gerekiyor Biz ayrımcılık yapılmadan tüm çalışanlarımıza kadro verilmesini bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler:
KadroTaşeron

banner40

banner41