Memura müjde !

Memura giyim yardımı müjdesi işte detaylar...

Memura müjde !
657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personele giyecek yardımı yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte değişiklik yapıldı. 
Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde 2016/8888 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan ve bugün yürürlüğe giren değişiklikler arasında; "Mübaşir" , "Arama ve Kurtarma Teknisyeni" ve "Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personel"e giyecek yardımı yapılmsı hususları da yer alıyor.

Yönetmelikte yapılan değişiklikler şöyle:
*Mübaşirlere, Arama ve Kurtarma Teknisyenlerine ve Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personele giyecek yardımı kapsamında ve belli sürelerde kullanım için çeşitli giyecekler verilecek. Bu personele giyecek yardımı yapılmasında, giyecek yardımının bedeli nakit olarak ödenmeyecek.
**Resmi kıyafet taşıyan bazı personele ayrıca verilen keten kumaştan bir takım yazlık elbise veyapantolon ve mont, resmi kıyafetli Mübaşirlere verilmeyecek.
**Evde sağlık hizmetlerinde görevli personelin herhangi bir nedenle evde sağlık hizmetleri dışında başka bir görevde görevlendirilmesi halinde, kullanma süresinin yarısından daha az süre kullanılmış ve kullanılabilir durumda olan giyecek eşyaları geri alınacak.
**Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Dedektör Köpek Eğitmeni ve İdarecisi olarak görev yapan muhafaza amir ve memurlarına yılda (2) adet tulum verilecek.
MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin ek 1 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “(20) ve (21)” ibaresi “(20), (21), (22) ve (23)” ve “(3) numaralı sırası hariç” ibaresi “(3) ve (4) numaralı sıraları hariç” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli (I) sayılı Cetvele aşağıdaki (22) ve (23) numaralı sıralar eklenmiştir.
 
“22 Mübaşir Ceket 1 Adet 1 Yıl
Pantolon veya Etek 2 Adet 1 Yıl 1 Yazlık, 1 Kışlık
Gömlek 2 Adet 1 Yıl 1 Yazlık, 1 Kışlık
Ayakkabı 1 Çift 1 Yıl
İş Önlüğü 1 Adet 1 Yıl
Kravat 2 Adet 2 Yıl
23 Arama ve
Kurtarma
Teknisyeni
Pantolon 2 Adet 1 Yıl 1 Yazlık, 1 Kışlık
Monl 2 Adet 1 Yıl 1 Yazlık, 1 Kışlık
Ayakkabı 1 Çift 1 Yıl
Bot 1 Çift 2 Yıl
Palaska 1 Adet 3 Yıl Kurtarma Palaskası
Tişört 2 Adet 1 Yıl Pamuklu
Kazak 1 Adet 1 Yıl Yünlü
Kep ve Bere 3 Adet 2 Yıl 1 Yazlık Kep,
1 Kışlık Kep, 1 Bere
Eldiven 1 Adet 2 Yıl Yünlü
Parka 1 Adet 3 Yıl
Yağmurluk 1 Adet 2 Yıl
Tulum 2 Adet 2 Yıl
İçlik 2 Adet 2 Yıl Termal
Yelek 1 Adet 5 Yıl Acil Durum İkaz Yeleği”

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğe ekli (II) sayılı Cetvelin “Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı” bölümüne aşağıdaki (4) numaralı sıra eklenmiştir.
"4 Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personel  Montgomer 1 Adet  2 Yıl  1. sınıf sentetik kumaş / iç astarı polar
 Kışlık Yelek 1 Adet  2 Yıl  1. sınıf sentetik kumaş / iç astarı polar
 Pantolon  2 Adet  1 Yıl Pamuklu (1 yazlık, 1 kışlık)
 Kazak  1 Adet  1 Yıl  Yün/Polyester
 Tişört  2 Adet  1 Yıl Pamuklu (1 yazlık, 1 kışlık)
 Ayakkabı  1 Çift  1 Yıl"

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğe ekli "DİP NOT"un (A) bölümünün (2) numaralı sırasında yer alan “(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri, infaz ve koruma memurları ve orman muhafaza memurları hariç)” ibaresi “(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri, infaz ve koruma memurları, orman muhafaza memurları ve mübaşirler hariç)” şeklinde değiştirilmiş, (12) numaralı sırasına aşağıdaki fıkra ve aynı bölümeaşağıdaki (16) numaralı sıra eklenmiştir.
“Evde sağlık hizmetlerinde görevli personelin herhangi bir nedenle evde sağlık hizmetleri dışında başka bir görevde görevlendirilmesi halinde, kullanma süresinin yarısından daha az süre kullanılmış ve kullanılabilir durumda olan giyecek eşyaları geri alınır ve bu hizmetlerde kullanılmak üzere değerlendirilir. Geri alınan giyecek eşyalarının nasıl değerlendirileceği Türkiye Halk Sağlığı Kurumunca belirlenir.”
“16- Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Dedektör Köpek Eğitmeni ve İdarecisi olarak görev yapan muhafaza amir ve memurlarına yılda (2) adet tulum verilir.”
MADDE 5- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 6- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner41