Memur Sen Bakandan kadro talebinde bulundu

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Maliye Bakanından kadro talebinde bulundu.

Memur Sen Bakandan kadro talebinde bulundu

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Büro Memur Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz Maliye Bakanıyla biraraya geldi.

4/B ve 4/C'ye İvedi Kadro Verilmelidir

Bazı işçilerin kamu görevlisi ve geçici personelin sözleşmeli personel statüsüne geçirilmesi konusunu da ziyarette gündeme getiren Yalçın, "4/B, 4/C kapsamında istihdam edilen kamu görevlilerinin kadro beklentisi ve bizim buna ilişkin tekliflerimiz hala karşılanmış değildir. Bu statülerde görev yapan arkadaşlarımız, ekmek ve emek arasındaki köprüyü oluşturan, kariyer ve liyakat zemininde kamu personel sistemi içerisinde daha üst görevlere yükselmelerine imkan sağlayan, yer değiştirme fırsatlarından yararlanmalarına kapı açan kadro ile memur sıfatı ile tanışma hakkını fazlasıyla hak ediyorlar. 15 Temmuz’un asli ve cani faili FETÖ’nün kamudaki sızmalarında yoğunlaştığı kurumların iş güvencesi esnekliği ya da amir/hiyerarşi dayatmasının mümkün olduğu kurumlar olduğu dikkate alındığında, FETÖ’yle mücadelenin, terör örgütlerinin kamuya sızmasını engelleme hedefinin gereği olarak kadroyu statüye geçişin, kadrolu istihdamın kamuda tek seçenek olmasının mevcut tercihler yanında daha doğru olduğu/olacağı tartışmasızdır. Bu çerçevede, kamu personel sisteminde mevcut sözleşmeli ve geçici personelin tamamının kadroyla ilişkilendirilmesi, kamu görevlileriyle aynı işleri gören kamu işçilerinin de kadroya geçirilmesi yönündeki yasal düzenlemenin bizimde yer alacağımız bir çalışma gurubu tarafından hazırlanması ve yürürlüğe konulması son derece önemlidir. Toplu sözleşmeye tabi olma görevi gereği 19 binden fazla 4/C’li personeli ve sayısı 5 bini bulmayan memur işi yapan işçileri kadroya geçirme konusunda net bir yaklaşım ortaya koyma vakti gelmiştir. Bu kapsamda hali hazırda kamu hizmetini yürüten ve bu yönüyle kamu personeli kapsamında bulunan vekil ebe/hemşire, vekil imam, fahri kuran kursu öğreticileriyle ve ders ücreti karşılığı görev yapanlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ek ders ücretiyle görev yapan meslek elemanları, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, farklı bakanlıklarda görev yapan usta öğreticiler ve benzeri durumda olanların da kadroya alınmasını da kapsayacak şekilde düzenlemenin derhal yapılması gerekmektedir" şeklinde konuştu.

Ek Ödeme Kaynaklı Sorunların Giderilmesi

Ek ödemeler konusunda ise Yalçın, "1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren Toplu Sözleşme hükmüne göre 4/C’li personelin almış olduğu ek ödemeden diğer ek ödemelerden farklı olarak Gelir Vergisi kesilmemesi gerekirken tam tersi bir durum söz konusudur. Diğer taraftan Mahkeme kararıyla hak edilen ek ödemelerin ödenmesi hukuk devleti ilkesinin gereğidir. Bu itibarla Mahkeme kararlarının uygulanarak bugüne kadar oluşan mağduriyetlerin acilen giderilmesi elzemdir" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hizmetli 2 yıl önce

Neden hizmetli yede kadro yok

Avatar
Bir memur 2 yıl önce

Önce bu dediğin statüdeki personeller arasında fetö ve PKK temizlensin ondan sonra devletimiz hiç bir kişiyi mağdur etmez sonuçta kadrolu memurlardan sayıca fazlalar kimin ne olduğu bellisiz.

Avatar
TAŞERON ASKER 2 yıl önce

4/ B LİLERE BİR GÜNDE KADRO VERİLDİ 2 YILDA TAŞERON ÇÖZÜLMEDİ
2016 % 99 BİİTİ DEDİLER 2016 CANİKLİ KAMUYA AKTARILACAK DEDİ BAŞBAKAN SONA GELİNDİ DEDİ HALEN BİR ŞEY YOK MÜJDEYİ TAŞERONLAR BEKLİİİİİİİİİİİİİİİİİ2 YIL GEÇTİ

Avatar
4B Lİ 2 yıl önce

YILLARDIR EŞİM VE ÇOÇUĞUMDAN AYRIYIM. 4 B Lİ YE KADRO İSTİYORUZ.

banner40

banner41