Giyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik

Giyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

Giyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Karar Sayısı : 2016/8542
Ekli "Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulması; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Devlet Personel BaşkanlığO'mn 14/1/2016 tarihli ve 170, 206 sayılı yazıları üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 211 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 8/2/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin ek 1 inci maddesinde yer alan "(19) ve (20)" ibaresi "(19), (20) ve (21)" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli (I) sayılı Cetvelin (19) numaralı sırasında yer alan "Orman Muhafaza Memuru," ibaresi yürürlükten kaldırılmış ve aynı Cetvele aşağıdaki (21) numaralı sıra eklenmiştir.

"21 Orman Muhafaza Memuru

Pantolon veya Etek

2 Adet

1 Yıl

Kumaştan 1 yazlık, 1 kışlık

Gömlek

4 Adet

1 Yıl

2 yazlık, 2 kışlık

Ayakkabı

1 Çift

1 Yıl

Bot

1 Çift

2 Yıl

Mont

1 Adet

1 Yıl

Eldiven

1 Adet

5 Yıl

Kravat

1 Adet

1 Yıl

Parka

1 Adet

3 Yıl

Kep ve Bere

3 Adet

2 Yıl

1 yazlık kep, 1 kışlık kep, 1 bere

Tişört

2 Adet

1 Yıl

Bel Kemeri

1 Adet

2 Yıl

Teçhizat Takımı

1 Adet

5 Yıl

Teçhizat Kemeri-Sila Kılıfı-El Feneri"

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğe ekli (II) sayılı Cetvelin "Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı" bölümünün (3) numaralı sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"112 Acil Sağlık Hizmetleri Personeli (ilk ve Acil Yardım Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İlk ve Acil Yardım Komuta Kontrol Merkezi ve İlk ve Acil Yardım İstasyonlarında kadrolu olarak fiilen çalışan Tabip, Tıbbi Teknolog, Sağlık Memuru, Teknisyen, Hemşire ve Şoför)

Parka

1 Adet

2 Yıl

Polyester

Yelek

2 Adet

2 Yıl

Polyester, pamuk, elastan karışımı (1 yazlık, 1 kışlık)

Pantolon

2 Adet

1 Yıl

Polyester, pamuk, elastan karışımı (1 yazlık, 1 kışlık)

Tişört

2 Adet

1 Yıl

Polyester, pamuk karışımı (1 yazlık, 1 kışlık)

Örgü Başlık

1 Adet

2 Yıl

Yün, akrilik karışımı

Kep

1 Adet

2 Yıl

Polyester, pamuk, elastan karışımı

Bot

1 Çift

2 Yıl

Ayakkabı

1 Çift

2 Yıl"

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğe ekli "DİP NOT"un (A) bölümünün (2) numaralı sırasında yer alan "(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri ve infaz ve koruma memurları hariç)" ibaresi "(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri, infaz ve koruma memurları ve orman muhafaza memurları hariç)" şeklinde değiştirilmiş ve aynı bölüme aşağıdaki sıra eklenmiştir.

"15- Orman muhafaza memurlarına yapacakları görevler gereği iki yılda bir, iki adet (yazlık, kışlık) pantolon, iki yılda bir, bir adet kazak ve yelek verilebilir. Motosikletli olarak görev yapan orman muhafaza memurlarına ise bu giyim eşyaları ile (I) sayılı Cetvelin (21) numaralı sırasında sayılan giyim eşyalarının dışında giymeleri zorunlu olan giyim eşyaları ayrıca verilir.

Motosikletli olarak görev yapan orman muhafaza memurlarının zorunlu olarak giyecekleri giyim eşyaları ile bunlara bu giyim eşyaları dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelik kapsamında verilecek giyim eşyalarından hangilerinin verileceğini belirlemeye Orman ve Su işleri Bakanlığı yetkilidir."

MADDE 5- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik 1/1/2016 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serdartor 3 yıl önce

Yazık kamuda taşoron temizlik elama nıolarak yıllarca sizden kadro beklerken bırakınkadroyu bizleri kapıya koymayaniyet limişsiniz nolacaktıki ak aslında karaymış tuturuva atımışsınız bundansora taşorondan bunlaraoyvermeyin kadrovarsaoy nekadar ekmek okadar köfte

Avatar
ahmet ateş 3 yıl önce

Asil bu kamuda asil iş yapan ve asil işçi olan temizlikte çopte lağamda orda burada itilip kakılan işçilere imiz dır çöp temizlik lağam işini yapan kardeşlerimiz olmasa pislikten boğulursunuz be

Avatar
abdullah beşer 3 yıl önce

millet vekilleri taşeron şirkete verilsin
devlet kadrosunda olmasınlar 65 yaş emeklilik şartlarına tabi olsunlar
geçiş üstünlükleri gibi ayrıcalıklarda olmasın bak görün ozaman

banner40

banner41